Клініка естетики та хірургії обличчя

Кіста

Кіста – це заповнена рідиною порожнина в тканині або кістці.  Щоб видалити кісту щелепи, кістка розкривається у відповідному місці, і кіста повністю видаляється хірургічним шляхом.  Якщо після видалення утворюються великі порожнини, їх зазвичай потрібно заповнити спеціальним кістковим замінником.

 Зазвичай ми виконуємо цистектомію в нашій клініці під місцевою анестезією та амбулаторно.  Це дозволяє відновлюватися вдома в тиші та спокої після процедури.

 Оскільки збудником кісти зазвичай є бактерії з кореневих каналів мертвих зубів, потенційне джерело кісти також лікується.  Для цього може знадобитися видалення кінчика кореня зуба, що спричинив кісту, або, у виняткових випадках, видалення зуба.  Щоб переконатися, що за видаленою кістою немає пухлини, тканину кісти досліджують у лабораторії.

Розрізняють радикулярні кісти, які викликані бактеріями з мертвого зуба, і фолікулярні кісти, які викликані порушенням розвитку зуба.  Кісти ростуть дуже повільно і часто залишаються невиявленими протягом тривалого часу, оскільки спочатку не викликають жодних симптомів.  Кісти щелепи зазвичай виявляються за допомогою рентгенівського знімка кістки щелепи.  Типовими тригерами для розвитку кісти в ротовій порожнині є запалений корінь зуба, ретеновані або частково ретеновані зуби та травми ясен.

Оскільки кісти ростуть дуже повільно, вони викликають помітні симптоми лише через певний час.  Часто пацієнти після цього відчувають неприємний тиск у відповідному місці.  На запущених стадіях розмір кісти може зробити видимими набряки в області рота та щоки.  Сильний біль може бути викликаний бактеріальною інфекцією.

Залежно від розміру видаленої кісти процес загоєння може тривати кілька тижнів або навіть місяців.  Ми будемо раді надати вам більш детальну інформацію щодо вашого індивідуального випадку в нашій клініці.

 Запишіться на  консультацію вже зараз

46000, м. Тернопіль
вул. Соломії Крушельницької, 55

Графік роботи: пн - пт з 9:00 до 18:00