Клініка естетики та хірургії обличчя

Поради щодо дієти та гігієни ротової порожнини після хірургічної операції

Важливо, щоб ви мали адекватне харчування для відновлення та загоєння рани після операції. Операція в порожнині рота може спричинити набряк і дискомфорт, що ускладнює дотримання нормальної дієти. Ви повинні забезпечити себе рідиною та м’якою їжею протягом перших 4-7 днів, а потім поступово повернутися до звичного раціону, як тільки зможете, однак м’яка їжа, така як морозиво та йогурти, може бути більш комфортною протягом перших кількох днів. Очікується невелика втрата ваги. Важливо стежити за тим, щоб ви споживали різноманітні продукти, щоб забезпечити свій організм необхідними поживними речовинами.

Ці групи харчових продуктів:

◦ Молоко та молочні продукти

◦ М’ясо, птиця, риба, яйця

◦ Зернові

◦ Фрукти та овочі

◦ Жири та олії

Багато повсякденних продуктів можна зробити м’якшими, подрібнивши їх у пюре. Також важливо пити багато рідини; вода, сік, молоко. Рідка дієта, як правило, містить менше клітковини, ніж звичайна дієта; у такому випадку ми рекомендуємо добавку клітковини.  Якщо вам потрібна напівтверда їжа, а блендера немає, то можна використовувати комерційне дитяче харчування або їжу можна протерти через сито.

Ось кілька ідей про їжу, щоб почати.

◦ Смузі – молоко, йогурт, морозиво та фрукти можна додавати до смузі, щоб підвищити їх поживну цінність і зробити їх ситнішими.

◦ Каша – каша багата клітковиною та має низький глікемічний індекс, завдяки чому ви довше відчуваєте ситість. У каші можна додавати молоко, компот і порошок клітковини.

◦ Фруктове пюре – можна купити або приготувати з яблук, груш, бананів, персиків тощо.

◦ Йогурт – пюре з фруктів і пластівців можна додавати в йогурти, щоб зробити його ситнішим.

◦ Яйця – омлет, додайте молоко та невелику кількість вершкового масла, а також трохи зелені. Яйця пашот також є хорошим варіантом, оскільки вони теж м’які.

◦ Супи – або консервовані, або домашні. Якщо домашній, то можна додати фарш і овочі до супів для отримання додаткового білка та змішаного для полегшення споживання.

◦ Картопляне пюре – додайте молоко та масло для вершкового картопляного пюре. Солодка картопля також є смачною альтернативою.

◦ Овочі, приготовані на пару – якщо їх приготувати до м’якості, їх можна розім’яти для легшого споживання, виберіть різноманітні овочі, щоб було цікаво Найкраще варіювати їжу, яку ви їсте, пробувати потроху від усього, щоб ваше тіло отримувало різноманітні вітаміни, мінерали та поживні речовини, які йому потрібні. Крім того, це не дасть вам нудьгувати та бути незадоволеними дієтою.

Гігієна порожнини рота

Не полоскати рот і не чистити зуби протягом перших 6 годин після операції в ротовій порожнині. Після цього обережно змивайте теплою солоною водою (1/2 чайної ложки солі на склянку теплої води) кожні 4 години. Обережно чистіть зуби, але уникайте зони операції протягом перших 2 днів.

46000, м. Тернопіль
вул. Соломії Крушельницької, 55

Графік роботи: пн - пт з 9:00 до 18:00